کتاب قلعه حیوانات

دسته بندي : کتاب » داستانی

درباره کتاب و نویسنده: 

قلعه حیوانات، با نام اصلی”مزرعه حیوانات” رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می کنند بیرون می کنند و خود اداره مزرعه را به دست می گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می شود. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده‌است.

در این کتاب هر گروه از حیوانات نقش گروهی از اجتماع را بازی می کنند که دست به انقلابی برای بهبود زندگی خود می زنند اما حاکمانی که اختیار می کنند همانهایی می شوند که زندگی آنها را به فنا می کشند. قوانین اورول در قلعه حیوانات و 1984 مثل همه برابرند اما برخی برابرترند آنقدر ذیرکانه است که در همه دیکتاتوری ها مصداق دارد. قوانینی آنقدر ذیرکانه و همه شمول که با قوانین فیزیک برابری دارد.

جورج اورول در این کتاب حکومت استالین در شوروی را به نقد می کشد. او دریافت که در جبهه نبرد کمونیست های پیرو استالین در برخورد با مخالفان خود ، لیبرال ها،مارکسیست های مستقل به همان اندازه ی فاشیست ها بیرحم و خشن هستند. او به این نظر رسیده بود که شعار” انقلاب کارگری و حکومت زحمتکشان” تنها برای سلطه و قدرت بر دیگران استفاده می شود. او در این کتاب با نظام استالین تسویه می کند .

دسته بندی: کتاب » داستانی

تعداد مشاهده: 4435 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pdf

فرمت فایل اصلی: pdf

تعداد صفحات: 234

حجم فایل:981 کیلوبایت

 قیمت: رایگان
برای دانلود رایگان فایل روی لینک دانلود کلیک کنید.   دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب فایل pdf